csm

Bistrițencele, înfrânte în deplasare

Handbalistele bistrițence, au încasat prima înfrângere în deplasare. La pauză handbalistele lui Pașca aveau un gol avans, 16-15, pentru ca în ultimele 10 minute balanța de partea cealaltă. Partida a fost spectaculoasă, cu multe răsturnări de situație.

„În urma unui meci cu multe răsturnări de situație, fetele noastre de la CSM Bistrița au pierdut primul meci în deplasare în favoarea CS Măgura Cisnădie (23-25)
Din păcate, pentru doar două goluri diferență am pierdut 3 puncte foarte importante!
Îmi doresc să învățăm din greșelile de acum pentru meciurile viitoare! Asta deoarece publicul bistrițean și-a pus toată încrederea în echipa de handbal fete CSM Bistrița și ar fi un mare păcat ca el să fie dezamăgit!Eu am încredere ca fetele noastre au puterea sa-si îndeplinească obiectivul si sa ne facă sa fim mândri de ele,așa cum au mai făcut-o”, a precizat președintele CJ BN, Radu Moldovan.