????????????????????????????????????

Campionii la tenis de masă-M.A.I

 

Campionatul de tenis de masă al Ministerului Afacerilor Interne, desfăşurat în perioada 5-8 aprilie 2016, în Sala Olimpică „Gheorghe Bozga” din Bistrița,   a ajuns la final.

Competiţia a fost organizată de către Centrul Cultural M.A.I împreună cu Instituţia Prefectului Bistriţa-Năsăud, Inspectoratul de Poliţie Judeţean Bistriţa Năsăud, Inspectoratul Judeţean de Jandarmi Bistriţa-Năsăud şi Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Bistriţa, al judeţului Bistriţa-Năsăud, în colaborare cu Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Bistriţa-Năsăud, Clubul Sportiv Municipal Bistriţa şi Asociaţia Sportivă Club Dinamo 6 Bistriţa-România.

La această competiţie au participat 90 de sportivi, angajați în cadrul Ministerului Afacerilor Interne, calificaţi în etapa finală, dintre care 14 doamne şi domnişoare.

Vineri, la ora 12:30 a avut loc festivitatea de premiere a câștigătorilor, în prezența reprezentanților structurilor participante.

La grupa femei s-a obţinut următorul clasament, iar premiile au fost acordate de către chestorul de poliţie dr. Linul Marius, şeful Inspectoratului de Poliţie Judeţean Bistriţa- Năsăud.
Locul I – UDREA RALUCA –D.I.P.I.
Locul II – NĂSTASĂ RAMONA – I.J.J. BACĂU
Locul III – COJOCARIU ROXANA – I.J.J. ILFOV
Locul IV – BELLA VIOLETA – I.P.J. MARAMUREŞ
Locul V – SAVIN GABRIELA – B.A.D.
Locul VI – ALSTANI MARIANA – I.T.P.F. TIMIŞOARA

 

La grupa +45 de ani, bărbaţi, premiile au fost acordate de către colonel inginer Pop Liviu Marcel, Prim Adjunct al şefului Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Bistriţa, al judeţului Bistriţa-Năsăud și s-a obţinut următorul clasament:
Locul I – DONCEA CĂTĂLIN – I.J.J. GIURGIU
Locul II – MOLDOVAN OVIDIU – I.S.U. MARAMUREŞ
Locul III – CRĂCIUNICĂ GABRIEL – I.P.J. CĂLĂRAŞI
Locul IV – ANDRECUŢ VIOREL – I.P.J. BISTRIŢA NĂSĂUD
Locul V – OLTEANU MIHAI – I.S.U. BRAŞOV
Locul VI – PALAGHIŢĂ REMUS- I.P.J. BACĂU

 

La grupa 36- 45 de ani, bărbaţi, premiile au fost acordate de către colonel Furnea Florin, şeful Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Bistriţa-Năsăud și s-a obţinut următorul clasament:
Locul I – NISTOR DOREL- I.J.J. BISTRIŢA-NĂSĂUD
Locul II – RUS TRAIAN – I.P.J. CLUJ
Locul III – CORUŢ GABRIEL- I.P.J. TIMIŞ
Locul IV – ŢEICĂ RADU – I.S.U. GORJ
Locul V – MANEA MIHĂIŢĂ – GARDA DE COASTĂ
Locul VI – NIŢU LIVIU – I.P.J. BUZĂU

 

La grupa până la 35 ani, bărbaţi, premiile au fost acordate de către profesorul Filipaş Marian, antrenor-coordonator, Centrul Olimpic Pregătirea Juniorilor Bistriţa și s-a obţinut următorul clasament:
Locul I – FARCAŞ DAN – I.S.U. SĂLAJ
Locul II – POP SORIN – I.P.J. BISTRIŢA NĂSĂUD
Locul III – LABO ALEXANDRU – I.S.U. SĂLAJ
Locul IV – RĂDUCAN BOGDAN- I.S.U. DOLJ
Locul V – WISCHEGG ROBERT – I.T.P.F. IAŞI
Locul VI – NIŢU VICTOR – I.P.J. IALOMIŢA

 

„Pentru sprijinul acordat în organizarea şi buna desfăşurare a Campionatului de Tenis de Masă, s-au acordat diplome speciale și cupe din partea Ministerului Afacerilor Interne, de către domnul inspector principal Popa Adrian, din cadrul Centrului Cultural MAI, tuturor instituţiilor implicate în eveniment, respectiv Instituţiei Prefectului, Inspectoratului de Poliţie Judeţean Bistriţa Năsăud, Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Bistriţa-Năsăud, Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Bistriţa, al judeţului Bistriţa-Năsăud, Clubului Sportiv Municipal Bistriţa, Direcţiei Judeţene pentru Sport şi Tineret Bistriţa-Năsăud, precum şi Asociaţiei Sportive Club Dinamo 6 Bistriţa- România”, informează IPJ BN.

Totodată, au fost acordate diplome speciale şi cupe domnului Filipaş Marian, cel care a coordonat arbitrajul pe perioada competiţiei, domnului Olteanu Mihai, din cadrul I.S.U. Braşov, precum şi domnului Târgoveţ Mircea, din cadrul I.J.J. Bistriţa-Năsăud.

sursa foto: IPJ BN

(19)

Leave a Reply