fc gloria

FC Bistrița, învinsă

FC Bistrița, nou promovată în Liga a III-a, a întâlnit în al doilea joc de verificare al perioadei de pregătire, pe Stadionul ”Jean Pădureanu”, echipa Avântul Reghin, care în sezonul trecut a încheiat pe locul 2 Seria 5 a celei de-a treia divizii.
Oaspeții s-au impus, scor 5-1 (3-1), marcând în minutele 10, 25, 38, 55 și 78. Unicul gol al formației bistrițene a fost înscris de Florin Fizeșan, în minutul 30, din penalty.
Directorul tehnic Eugen Voica și antrenorul principal Sebastian Moga au introdus în teren următorul unsprezece: Trif – Runcan, Hasnăș, Chibulcutean, Blaji – Fizeșan, Sg. Costin – Miholca, S. Rus, Vărărean – Akari. Pe parcurs au intrat Sg. Mureșan, Sarkany, Colța, M. Constantin, Conon, Nicoară, Sângeorzan, potrivit unei televiziuni locale.

Sâmbătă 6 august, de la ora 11.00, pe același teren, FC Bistrița va primi replica unei alte nou promovate în Liga a III-a după dubla de baraj, Viitorul Ulmeni.