Marius Mușină scrie istorie în Cupa Franței

La data de 9 februarie, echipa din regiunea franceza Normandia, US Granville, formatie la care joaca si bistriteanul Marius Musina, a reusit performanta istorica de a se califica in „Sferturile” Cupei Frantei.
Micuța echipă de pe coasta de vest a hexagonului a eliminat în optimile de finală o formație de Liga a doua, Bourg en Bresse.
Scorul a fost 1-0, golul fiind marcat în prelungiri, în minutul 98. Este a doua ispravă de acest gen, după ce în fazele precedente Granville a mai trecut și de Laval, tot din L2.

”Sferturile de finala ale Cupei Frantei!! Nu am cuvinte sa descriu aceste momente !! INCREDIBIL, FANTASTIC ,MINUNAT !”, a fost mesajul bistrițeanului la câteva minute după calificarea în sferturi.

Marius Mușină are 34 de ani și joacă acolo de 10 ani. Amai jucat 2 ani la tineretul Gloriei, apoi la Feldru, Prundu Bârgăului, Năsăud și Someș Gaz Beclean.