Atletism-teren

Medalii pentru bistrițeni

Doi sportivi ai Liceului cu program sportiv au adus la Bistrița medalii de bronz la campionatul național pentru juniori care a avut loc la Pitești.
Antrenorul Alina Cucerzan a reușit să obțină cu doi dintre elevii săi clasări pe podium la întrecerea de atletism a juniorior.
Bogdan Florean s-a clasat al treilea în proba de 3000 de metri obstacole în timp ce Daniel Floare a obținut același rezultat în proba de 800 de metri rezervată juniorilor 2.
La aceeași competiție Traian Musteață a fost al 4-lea, la aceeași probă.
Ştafeta de 4 x 400m – în componenţa Robert Pâslaru, Bogdan Florean, Daniel Floare, Traian Musteaţă – a ocupat locul IV.
Este ultima competiţie programată de Federaţia Română de Atletism – cu excepţia Naţionalelor de alergare montană de la Vatra Dornei, potrivit unei televiziuni locale.