CJ

Vezi ce premii acordă CJ BN !

Consiliul Județean BB, va acorda premii în valoare de 79.760 lei, studenților, elevilor și sportivilor din județul Bistrița-Năsăud care au obținut rezultate deosebite în anul 2016.
Suma va fi suportată din bugetul propriu al Consiliului Judeţean Bistrița-Năsăud.

„Consiliul Judeţean Bistriţa-Năsăud poate acorda premii, atât la nivelul unei persoane, echipe sau formaţii, cât şi pentru profesorul coordonator/antrenorul care i-a pregătit pe aceştia, în condiţiile legii.
Premiile și recompensele financiare se pot acorda și pentru elevii care s-au clasat pe locurile I, II și III la examenele de Evaluare naţională pentru absolvenţii clasei a VIII-a şi Bacalaureat din judeţul Bistriţa-Năsăud, precum și pentru studenții care au absolvit ca șefi de promoție pentru anul în curs, în cadrul universităților și institutelor de învățământ superior, care au domiciliul în județul Bistrița-Năsăud.
Premiile şi recompensele financiare se acordă anual, iar premierea se face pentru activitatea desfășurată în anul în curs. În cursul unui an calendaristic, premiul se acordă o singură dată, atât la nivelul unei persoane, echipe sau formaţii, cât și pentru profesorul coordonator/antrenorul care i-a pregătit pe aceștia, în condițiile legii”, se arată în expunerea de motive.

  1. Premii individuale ce se acordă pentru studenții care au absolvit ca șefi de promoție în anul 2016
Nr. crt Numele și prenumele UNIVERSITATEA Rezultatul obținut Valoare brută

lei

Impozit

16 %

lei

Premiu net lei
1. GRAD ANDREEA-IULIA Universitatea PARIS – SORBONA Șef promoție, licență 2016 5952 952 5000

         

  1. Premii individuale ce se acordă elevilor care s-au clasat pe primele trei locuri la examenul

de Bacalaureat în anul 2016

Nr. crt Numele și prenumele Clasa Unitatea școlară Rezultatul obținut Valoare

brută

lei

Impozit

16 %

lei

Premiu net lei
1. BORTĂȘ G. DIANA- BEATRICE XII Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița 10 2976 476 2500
2. NEAGOȘ I. VASILE-TEODOR XII Colegiul Național Andrei Mureșanu Bistrița 10 2976 476 2500
3. POPESCU P. IOANA XII Colegiul Național Andrei Mureșanu Bistrița 10 2976 476 2500
4. AVRAM S.D. TEODORA XII Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița 9,95 1786 286 1500
5. BOB M. ALEXANDRA-DIANA XII Colegiul Național Petru Rareș Beclean 9,93 1190 190 1000

 

  • Premii individuale ce se acordă elevilor care s-au clasat pe primele trei locuri la examenul de Evaluare Națională clasa a VIII-a în anul 2016

 

Nr. crt Numele și prenumele Clasa Unitatea școlară Rezultatul obținut Valoare

brută

lei

Impozit

16 %

lei

Premiu net lei
1. MARȚIAN HORAȚIU-ADRIAN VIII Școala Gimnazială Nimigea 10 2976 476 2500
2. ILOVAN ALEXANDRA VIII Școala Gimnazială Avram Iancu Bistrița 9,95 1786 286 1500
3. BORCANI ROBERT-RAUL VIII Școala Gimnazială Ștefan cel Mare Bistrița 9,90 1190 190 1000

 

  1. Premii individuale pentru sportivii și colectivele tehnice care au obținut performanțe deosebite la acțiunile

sportive internaționale, pentru sporturile olimpice, în anul 2016

 

Nr. crt. Numele și prenumele Sportul olimpic Clubul la care este legitimat Rezultatul obținut Valoare

brută

lei

Impozit

16 %

lei

Premiu net lei
1. SÎNCRĂIAN GABRIEL Haltere Clubul Sportiv Municipal Bistrița loc I Campionatul European de seniori

2 locuri II Campionatul European de seniori

loc III Jocurile Olimpice de la Rio*

5952 952 5000
2. CSENGERI MONICA- SUNETA Haltere Clubul Sportiv Municipal Bistrița loc I Campionatul European de seniori

loc III Campionatul European de seniori

5952 952 5000
3. CLAPA ANDREEA-TEODORA Tenis de masă Clubul Sportiv Municipal Bistrița loc I Campionatul European de juniori  I, competiție fete 5952 952 5000
4. PLĂIAN TANIA-MARIA Tenis de masă Clubul Sportiv Municipal Bistrița loc I Campionatul European dublu fete                                                          loc III Campionatul European Juniori II dublu mixt

loc III Campionatul European Juniori II echipe

5952 952 5000
5. SZOCS BERNADETTE-CYNTHIA Tenis de masă Clubul Sportiv Municipal Bistrița loc III Campionatul European de seniori dublu mixt 5952 952 5000
6. VARGA KRISZTINA Tenis de masă Clubul Sportiv Municipal Bistrița loc III Campionatul European de juniori II echipe 5952 952 5000
7. MUSTEAȚĂ LIANA-                   IONELA Taekwondo Clubul Sportiv Ilyo Bistrița loc I Campionatul European Cadeți 5952 952 5000

 

 

  1. Premii individuale care se acordă pentru antrenorii sportivilor care au obținut rezultatele mai sus menționate

în anul 2016

 

Nr. crt Numele și prenumele Sportul olimpic Funcția Clubul la care este legitimat Valoare

brută

lei

Impozit

16 %

lei

Premiu net lei
1. FĂTU ILIE-OVIDIU Haltere Antrenor al sportivului Sîncrăian Gabriel Antrenor – Clubul Sportiv Municipal Bistrița 3572 572 3000
2. CHIVU ADRIAN Haltere Antrenor al sportivei Csengeri Monica Suneta Profesor/Antrenor – Clubul Sportiv Municipal Bistrița 3572 572 3000
3. FILIPAȘ MARIAN-MARCEL Tenis de masă Antrenor al sportivilor:

– Clapa Andreea-Teodora                    – Plăian Tania-Maria

– Szocs Bernadette-Cynthia

– Varga Krisztina

Profesor/Antrenor – Clubul Sportiv Municipal Bistrița 3572 572 3000
4. MUTI MARIUS-NICOLAE Taekwondo Antrenor al sportivei Musteață Liana Ionela Antrenor – Clubul Sportiv Ilyo Bistrița 3572 572 3000

 

 

(3)

Leave a Reply